Menu Close

Savanorystė

Savanoriška veikla – savanorio neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir šios veiklos organizatoriaus susitarimu (Lietuvos Respublikos Savanoriškos veiklos įstatymas, Nr. XI-1500, 2011-06-22).

Savanoris – tai žmogus, skiriantis dalį savo laiko padėti bendruomenės nariams, neimant už tai atlygio, prisiimantis atsakomybę už savanorišką veiklą, siekiantis asmeninio tobulėjimo, naujos patirties įgijimo bei gaunantis dvasinės naudos, kuria dalijasi su bendruomene.

Nusprendei tapti savanoriu, tačiau dar svarstai ir turi klausimų? Nedvejok! Ateik pas mus ir mes Tau padėsime atrasti Tavo savanoriškos veiklos sritį!

Mūsų įstaigoje Tu gali pats pasirinkti savanoriauti iš šių veiklos sričių:

  • Socialinių paslaugų (bendravimas su gyventojais, knygų skaitymas, nuvežimas vežimėliu į koplyčią/ salę; palydėjimas į kiemą/ parduotuvę/ bažnyčią ir pan.);
  • Užimtumo/ laisvalaikio (prisidėjimas prie renginių/ švenčių/ popiečių organizavimo; užimtumo/ sportinių užsiėmimų organizavimas ir pan.);
  • Sveikatos priežiūros paslaugų (tik medicinos specialistams);
  • Panevėžio labdaros valgykloje „Betliejus” (maisto produktų telkimas, dalyvavimas LPF Maisto banko akcijose, maisto dalinimas labdaros valgykloje, pagalba ruošiantis šventėms ir pan.).

Esame akredituota savanorius priimanti organizacija. Mūsų įstaigoje galima savanoriauti dalyvaujant Jaunimo savanoriškoje tarnyboje:

  • projekte „Judam” (skirta bet kuriam nedirbančiam ir nesimokančiam 19-29 amžiaus jaunimui)
  • Europos savanoriškoje tarnyboje (EST) (skirta 19-29 amžiaus jaunimui iš kitų ES šalių).

Šiuo metu pagal EST  programą mūsų namuose savanoriauja Kristina iš Sakartvelo.

Jei susidomėjai ir turi klausimų, skambink telefonu 8 67431186 (Elena) arba ateik į Šv. Juozapo globos namus adresu Katedros a. 4, Panevėžyje.

Savanorių priėmimo ir savanoriškos veiklos koordinavimo tvarkos aprašas.

Savanorių išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas.

Savanoriško darbo sutartis.

Skip to content